Słomki papierowe – ekologiczna alternatywa dla plastiku

Dwadzieścia minut – tyle zwykle trwa okres użytkowania jednej plastikowej słomki. To właśnie ona stała się symbolem walki o lepszy, ekologiczny świat. Dziś każdy jest świadomy tego, jak kawałki plastikowych rurek zanieczyszczają morza, oceany i zabijają morskie stworzenia. Nic dziwnego, że klienci rezygnują z korzystania z nich, a punkty gastronomiczne przerzucają się na bardziej ekologiczne odpowiedniki. Ogromną popularnością cieszą się słomki papierowe, które mają bardzo dobry PR.

Słomki papierowe są równie wygodne, co te z plastiku. Do tego w pewien sposób podnoszą prestiż lokalu, czyniąc go miejscem sprzyjającym ekologii. Co ważne, papierowe słomki są stosunkowo tanie, a do tego mają wysoką trwałość. Zrobione są w tak, że ich tekstura nie nasiąka i pozwala na długotrwałe cieszenie się napojem. Słomki dostępne są w dziesiątkach wzorów i kolorów, dzięki czemu można łatwo dostosować je do identyfikacji wizualnej marki.

Papier czy plastik? Postaw na słomki biodegradowalne!

Czy słomki papierowe zaśmiecają środowisko? Nie są one obojętne Matce Naturze, jednak z pewnością są dla niej mniejszym obciążeniem niż inne śmieci. Rurki z tektury nadają się do recyklingu. Co więcej, ich rozkład trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku tworzyw sztucznych. Dla porównania do całkowitego rozkładu plastikowa słomka musi spędzić w ziemi ponad 200 lat, a papier zaledwie pół roku.

Słomki plastikowe zostaną wycofane do 2021 r.

Tylko w Polsce wykorzystujemy około 3 milionów plastikowych słomek dziennie, co przekłada się na ponad miliard odpadków rocznie. W trosce o Ziemię, Unia Europejska zdecydowała o tym, że od 2021 r. używanie plastikowych słomek w państwach członkowskich będzie zakazane. Podobne obostrzenie dotyczy plastikowych sztućców czy naczyń jednorazowego użytku. Nie zmienia to faktu, że dopuszczalne będzie stosowanie słomek z papieru, metalu czy szkła. Coraz większą popularnością cieszą się także słomki z makaronu.

Słomka papierowa – jak to jest zrobione? Ile kosztuje słomka z papieru?

Biodegradowalne słomki zrobione są z gładkiej, grubej tektury. Dzięki temu są przyjemne w użytkowaniu, nadają się do zimnych i ciepłych napojów i co najważniejsze, nie nasiąkają płynem. Trzeba przyznać, że rurki z papieru są nieco inne w dotyku od tych z tworzyw sztucznych, jednak zapewniają przyjemne doznania organoleptyczne (nie czuć smaku ani tekstury papieru w ustach). Dużą zaletą papierowych słomek jest ich koszt. Co prawda, trzeba wydać na nie nieco więcej niż na plastik, jednak nadal są tanie. W przypadku zakupów hurtowych koszt jednej słomki to mniej niż 6 groszy.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia marketingowego – chętnie pomożemy – LemonSolutions.pl